Najczęściej zadawane pytania

Na jakim terenie pracujecie?
Mieszkamy w Warszawie. Jesteśmy jednak w stanie dojechać dla Was w każde miejsce w Polsce i za granicą! W takim przypadku musimy jednak ustalić osobną stawkę za dojazd i ewentualny nocleg.

Czy spotykacie się z Parą Młodą przed ślubem?

Oczywiście, chcemy spotkać się z Wami osobiście, by ustalić szczegóły odnośnie Waszego najważniejszego dnia. W poszczególnych przypadkach wchodzi w grę rozmowa telefoniczna/skype, jednak polecamy spotkanie twarzą w twarz.

Czy zawsze fotografujecie we dwójkę?

Tak. Dwóch fotografów daje pewność, że żaden z ważnych elementów uroczystości – zarówno tych z założenia wielkich, jak i tych pozornie błahych, nie umknie naszej uwadze. Pozwala również na ujęcia z różnych perspektyw.

Czy sfotografujecie każdego gościa?

Na spotkaniu przed ślubem staramy się ustalić z Parą Młodą, którzy goście są dla niej specjalnie ważni. Dobrą metodą jest w tym przypadku wysłanie nam listy gości wraz z rozmieszczeniem przy stolikach. Prócz zdjęć reportażowych, staramy się uchwycić gości na zdjęciach portretowych/grupowych, jednak nie jesteśmy w stanie zagwarantować wielu zdjęć każdego gościa, którzy pojawił się na ślubie czy weselu. Stąd prośba o uprzednie wskazanie rodziny i najważniejszych osób.

Kiedy możemy umówić się na plener i jak długo trwa taka sesja?

Najlepiej jest umówić się na sesje plenerową już po ślubie - Para Młoda jest mniej zestresowana i mamy więcej czasu, by zrobić Wasze wymarzone zdjęcia. Wspólnie wybieramy dogodny termin, trzeba jednak zachować pewną elastyczność ze względu na pogodę. Na sesję trzeba przewidzieć około 2,5-3 godzin, jednak w wielu przypadkach czas ustalany jest indywidualnie, zależnie od pomysłu.

Czy obrabiacie zdjęcia? Czy możemy dostać wszystkie, nieobrobione zdjęcia?

Zdjęcia wykonujemy w formacie RAW (tzn. cyfrowy negatyw), a następnie poddajemy autorskiej obróbce i oddajemy Wam w najwyższej jakości plikach JPEG. Dzięki temu dostajecie unikalne zdjęcia w charakterystycznym dla nas stylu. Nie ma możliwości otrzymania od nas wszystkich plików RAW. Pamiętajcie jednak, że wiemy jak ważny jest do dla Was dzień i oddane przez nas pliki - zwykle w ilości ok. 400 zdjęć, choć zależy to od przebiegu dnia - w zupełności wystarczą, by oddać atmosferę tego wydarzenia oraz uwiecznić ważne dla Was osoby.

Ile musimy czekać na zdjęcia?

Obrobione zdjęcia dostaniecie od nas najpóźniej w ciągu 45 dni roboczych wykonania ostatnich zdjęć. Zależy nam na tym, żebyście jak najszybciej dostali swoje pamiątkowe fotografie, stąd ten termin może być wcześniejszy. Zależy to jednak od ilości zleceń jakie mamy w danym momencie.

Kto wybiera zdjęcia do albumu?

Już na etapie fotografowania uroczystości niektóre z kadrów wykonujemy z myślą o albumie. Po dostarczeniu Wam obrobionych zdjęć na nośniku cyfrowym zabieramy się za projektowanie albumu. Zależy nam na tym, by Wasza historia została pokazana jak najlepiej, a jednocześnie była utrzymana w stylistyce naszych ujęć. Przed akceptacją otrzymujecie od nas projekt albumu z możliwością wprowadzenia poprawek, na które macie około tygodnia. Liczba poprawek jest jednak ograniczona. Pozostajemy otwarci na Wasze prośby i sugestie, a ograniczenie ilości zmian sprawia po prostu, że projekt i wykonanie albumu przebiega sprawnie i nie przedłuża się na kolejne miesiące. Dzięki temu Wy jak najszybciej możecie zaprezentować najbliższym piękny album.

Chcielibyśmy mieć również filmik ze ślubu, czy obecność operatora kamery nie będzie dla Was problemem?

My ze swojej strony serdecznie polecamy współpracującego z nami operatora kamery Filipa, z którym świetnie się rozumiemy i umiemy "rozłożyć" naszą pracę tak, by sobie wzajemnie nie przeszkadzać. Jeśli jednak chcecie zatrudnić kogoś "z zewnątrz" - nie ma problemu. Zależy nam jednynie, by ta osoba została uprzednio powiadomiona o obecności dwóch fotografów. Musicie też wiedzieć, że mogą pojawić się sytuacje, w których zbyt duża ilość osób z kamerami/aparatami zepsuje jakość ujęć. Zwykle jednak staramy się dojść do porozumienia i nie przeszkadzać sobie nawzajem w pracy.

W drugim przypadku istotne jest jednak by był to profesjonalista, który rozumie specyfikę tej pracy. Przestrzegamy przed proszeniem rodziny o robienie zdjęć czy filmowanie - w niemalże każdym przypadku obniży to jakość naszej pracy.

Czy nasze zdjęcia będą publikowane na stronie?

Wykonane przez nas reportaże ślubne i sesje fotograficzne to dla nas sposób na promocję naszej twórczości. Pokazywanie ich w portfolio - czyli w tym przypadku na stronie internetowej - jest dla nas bardzo ważne. Oczywiście uprzednio skonsultujemy się z Wami, a jeśli szczególnie zależy Wam by jakieś ujęcie nie znalazło się w internecie, będziemy liczyć się z Waszym zdaniem.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu zależy Wam na zupełnej anonimowości, wspomnijcie o tym na naszym spotkaniu. Prywatność zdjęć, czyli brak publikacji wiąże się z dodatkową opłatą.

Nasz ślub jest nietypowy, czy możemy liczyć na pakiet dostosowany do naszej uroczystości?

Jasne! Jeśli zależy Wam na spersonalizowanym pakiecie, dajcie znać. Ułożymy go specjalnie dla Was.